750 BİN ÖĞRENCİ
25 BİN ÖĞRETMEN

P & G

SAĞLIK AĞIZDA BAŞLAR

BRIEF

Türkiye’de diş fırçalama alışkanlığının artırılması ve bu farkındalığın İpana &Oral-B lehine tüketicinin satın alma alışkanlıklarına yansıması.

PROBLEM

Türkiye’de ağız ve diş sağlığının yeterince önemsenmemesi nedeniyle diş macunu ve fırçası kullanım oranı AB ülkelerinin çok gerisindedir.

ÇÖZÜM

İhmal edilen ağız ve diş problemleri, ilerleyen yaşlarda daha ciddi sağlık sorunlarına neden olur! Bu bilimsel gerçeği yaşamlarına katacak en doğru kanalın çocuklar olduğuna karar verdik. Çünkü bu nedenleri çocuklara erken yaşlarda anlatmak, onların ‘’Sağlık bilgilerine ve sağlıklarına katkı verecek alışkanlıkları erken yaşlarda kazanmaları”nı sağlayacaktı. Ayrıca okulda aldıkları bu bilgi ile edindikleri kazanımları ailelerine de kazandırarak etkin rol oynayacaklardı. Bu tespitlerle , 6-9 yaş arası çocuklara, öğretmenlere ve ailelerine Milli Eğitim Bakanlığı ‘’onayı ve kabülü’’, İstanbul Üniversitesi ‘’bilimsel desteği’’ , P&G’nin kurumsal desteği ve finansmanı ile eğitimler verdik. Çocuklara hitap edecek kreatif çalışmalar, pedagog danışmanlarımız tarafından da onaylanarak çocuklarımıza ve ailelerine ulaştı.

SONUÇ

2 yıl, 24 il, 750.000 öğrenci ve 25.000 öğretmene erişim. Türkiye’de bir ilk olarak ‘’Diş Karnesi’’ ile çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırıldı. Öğretmenler, takip uygulaması yaparak diş fırçalama alışkanlığını sürekli hale getirdi. Ve…
Her çocuk sahip olduğu diş karnesi ile dişlerini fırçalama alışkanlığını ‘’bir alışkanlık’’ haline getirdi.

Harikasın P & G

Bize bu proje de güvendiğiniz ve bize emanet ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizinle kurduğumuz dostluk bizi çok mutlu etti.

TSKR