80 ÇOCUK SOKAKTAN OKULA DÖNDÜ

GARANTİ EMEKLİLİK

Kalem Tutan Eller

BRIEF

Garanti Emeklilik çalışanlarının aktif olarak katılabileceği, sokak çocuklarını okula döndürmeyi hedefleyen bir kampanya.

PROBLEM

Okula gitmesi gerekirken, ailelerinin ekonomik ve sosyal durumları nedeniyle sokakta çalışan veya çalışmaya zorlanan çocukların ciddi güvenlik riskleri ile karşı karşıya kalması ve her geçen gün sokakta çalışan çocuk sayısının artması.

ÇÖZÜM

Milli Eğitim Bakanlığı, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Garanti Emeklilik işbirliği ile hayata geçirdiğimiz kampanyayla hem okula devam eden hem de sokakta çalışan çocuklara ulaşıldı. Onalara hafta içi ve hafta sonları etüdler düzenlenerek hem akademik hem de sosyal açıdan gelişimlerine katkı sağlandı. Garanti Emeklilik çalışanları da bu çocuklarımızın sosyal gelişimlerinde etkin rol aldılar. Bu etüdler çocuklarımızın okula bağlılıklarını güçlendirdi.

SONUÇ

Etüdlerle birlikte çocukların akademik başarılarında yükseliş gerçekleşti. Aileler ile görüşülerek, çocukların yerinin sokak değil, okul olduğuna dair yaklaşım paylaşıldı ve ikna edilen ailelerin bu konuda sorumluluk alması sağlandı. Bu çocuklar sokakta çalışmayı bırakarak eğitimine kesintisiz devam etmiştir.

Harikasın FİLLİ BOYA

Bize bu proje de güvendiğiniz ve bize emanet ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizinle kurduğumuz dostluk bizi çok mutlu etti.

TSKR