11 GDTM ŞUBESİ

THE GLOBAL FUND & SAĞLIK BAKANLIĞI

HİV

BRIEF

HIV/AIDS konusunda farkındalık yaratarak hastalık şüphesi taşıyan kişilerin, ‘’mahremiyetlerine saygı duyarak, damgalanmadan, gizlilik esasısına bağlı kalındığından emin olarak’’ hizmet alabilecekleri başvuru merkezleri oluşturmak.

PROBLEM

Hasta mahremiyeti gözeten, danışanların başvurabileceği bir merkezin ve şüphelendiklerinde arayacakları bir telefon hattının olmaması.

ÇÖZÜM

TC. Sağlık Bakanlığı ve The Global Fund işbirliği ile GDTM (Gönüllü Danışmanlık Test Merkezleri) oluşturarak, çağrı merkezi desteği ile şüphe taşıyan kişilerin bilgi alabilmeleri ve başvurmaları için hedef kitle üzerinde farkındalık yaratılmıştır. Kamu spotları, çağrı merkezi kurulumu, ilan, afiş ve outdoor uygulamaları ile hedef kitlenin çağrı merkezinden bilgi ve randevu alarak GDTM’lerine başvurmalarına olanak sağlanmıştır.

SONUÇ

Türkiye’nin her yerinden bilgi alabilmeleri için bir call center ile Ankara, İzmir, Trabzon, İstanbul’da, toplam 11 noktada GDTM’ler açılmıştır.

Harikasın
GLOBAL FUND
SAĞLIK BAKANLIĞI

Bize bu proje de güvendiğiniz ve bize emanet ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizinle kurduğumuz dostluk bizi çok mutlu etti.

TSKR